MAKE-UP

29.12.2016

Make-up používa takmer každá/é žena/dievča. Je neodeliteľnou súčasťou perfektného vzhľadu. No, nie každý je dobrý a vhodný.

Ja osobne som do nedávna siahala predovšetkým po make-upu od Cartice - All matt plus - v odtieni 010 (light beige). Vyhovoval mi vyše roka. Občas sa "zdrcol", sem-tam otrel, vydržal tak doobedu. Aplikácia jednoduchá, až príliš ľahko sa roztiera na pleti. A čo s týka krytia: malé nedostatky zakryje, väčšie mu robia problém. Pred nedávnom som to riskla s Rimmel Lasting finish make-upom - odtieň 100 (ivory). Na moju pleť je o niečo tmavší ale výdrž ma tak na dvojku. Nie je to úplne celodenný produkt, ale vydrží. Dokonca sa dá vydržať aj jeho dosť výrazna vôňa pri aplikácií, ktorá našťastie po chvíli vyprchá. Nanášanie je o niečo ťažšie, kým splynie s pleťou, chce to pár ťahov naviac. Krytie takmer na jednotku.

Experiment, ktorý vyšiel. Nikdy som nemala odvahu miešať kozmetiku (hlavne make-up). Lenže, prišla stužková a potrebovala som za rozumnú cenu niečo čo vydrží takmer celý deň a skryje čo má. Tieto dva make-upy spolu všetky požiadavky spĺňali, tak som ich skúsila zmiešať. Výsledok? Perfektné. 12 hodinová výdrž, zakryje všetko, jednoduchá aplikácia, neotiera sa. Po zapúdrovaní ani neviete, že máte make-up.